הלבנת הון

0
88
קרדיט Canva

הלבנת הון נחשבת לעבירה פלילית הגוררת אחריה עונשים והגבלות. אחת מההגבלות נוגעות לפתיחת וסגירת חשבונות בנקים.  היא יכולה לפגוע חמורות בניהול כספי ופיננסי של כל לקוח – פרטי או עסקי. החלטת הבנק להטלת מגבלה מסתמכת על סעיף בחוק הבנקאות המתיר לו שיקול דעת בנושא. משרד עורכי דין – מאיה לביא עוסק בתחום וניתן לקבל אצלו מידע חשוב.

הלבנת הון – עבירת צווארון לבן

הלבנת הון נחשבת לעבירת פשיעה פלילית. היא מתקיימת כאשר עובר העבירה מבצע עסקאות שונות ללא הוצאת חשבונית או דיווח לשלטונות המס, כאשר הוא מוציא חשבוניות פיקטיביות ומבקש החזרי מע"מ עבורן ובנסיבות אחרות. ההלבנה הינה בעלת שלושה שלבים, החדרת הכסף למערכת הפיננסית, טשטוש מקורותיו ומשיכתו בדרכים, לכאורה, חוקיות כדי לשמש את המלבין בניהול אורח חייו השוטף. המדינה חייבת להילחם בתופעה בגלל החשש לערעור יציבותה הפיננסית, הפגיעה חברתית, בגלל הלחצים בינלאומיים ומסיבות נוספות. אחת הדרכים היא מתן אפשרות לבנקים לסגור חשבון עקב חשדות שבעליו הלבין הון, או לסרב לפתיחת חשבון עבורו, אלא, שבגלל שלא קיימים כללים מדויקים בנושא ניתן לערער על סבירות ההחלטה ואף לתקוף אותה כולל בבית משפט. בנקודת זמן כזאת יש חשיבות למעורבות עורך דין הבקיא בתחום.

טיפול לאחר בחינת התיק

עורך הדין בוחן היטב את התיק ועל פי הממצאים והשיחות עם הלקוח מקבל החלטה לגבי כדאיות הערעור על החלטת הבנק. במקרים בהם הסבירות להצלחה נמוכים הוא ימליץ להימנע מהגשת תביעה. בכל מקרה אחר הוא יטען לטובת לקוחו, ימציא מסמכים ובבית משפט יצרף תקדימים משפטיים התומכים בגרסת לקוחו. הצלחה מבחינתו תאפשר ללקוחו לנהל חייו ועסקיו העתידיים באופן נורמטיבי.

משרד ידוע

משרד עורכי דין – מאיה לביא מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. השירות מקיף וכולל ייעוץ, טיפול מוקפד, ליווי על פי הצורך, מחירים נוחים, ועוד. מנהלת אותו עורכת דין בעלת ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים בין היתר, מעיסוק בתחום כשכירה במערכת הבנקאית, ממתן שירות איכותי ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. היא תשמח לשרת אחרים.