צ'יה

0
40
קרדיט לתמונה: unsplash.com

הצ'יה היא צמח מהמשפחה של הנענע והשם שלה בעגה המקצועית הוא מרווה היספאנית. כפי שנרמז משם זה מקורה בדרום אמריקה, שם היא גדלה ונאספת. הזרעים עצמם של צ'יה גדולים יחסית וכאשר צורכים אותם בצורה ישירה אין להם ערך תזונתי אך כאשר הם נמצאים בשימוש כאשר הם טחונים עד דק ומתווספים למאכל כלשהו יש בהם כדי להעשיר בצורה משמעותית את הערכים התזונתיים של המנה. יש אפשרות לקנות את הזרעים כשהם שלמים ולטחון אותם בבית באופן עצמאי ואפשר גם לקנות אותם כשהם כבר טחונים וכך נותר רק להוסיף אותם לתבשילים, מעדנים, גלידה או מחיות.

למי כדאי לצרוך צ'יה?

מכיוון שהצ'יה מצטיינת בערכים תזונתיים טובים וחיוביים הרי שהיא מומלצת לכל אחד ובכל גיל. גם תינוקות או פעוטות שמתחילים לאכול מחיות או אוכל טחון יכול להרוויח הרבה מהערכים התזונתיים של הצ'יה ולא בכדי ההורים שלהם דואגים שיהיו זרעי צ'יה טחונים בבית על בסיס קבוע ושגרתי. כך אפשר להוסיף אותם לארוחת הצהריים שהיא מרק טחון או לארוחות הביניים – מחית הפירות. התינוק יגדל ויתפתח בצורה תקינה וכפי שמצופה ממנו וללא ספק זרעי הצ'יה יתרמו את התרומה החשובה שלהם. מכיוון שבזרעי הצ'יה יש כמות לא מבוטלת של חלבון הרי שגם מי שמתאמן באופן קבוע או מגדיר את עצמו כספורטאי יכול להרוויח מהזרעים לא מעט.

החשיבות של הכרות מעמיקה עם מרכיבי מזון חיוניים

אין מי שלא רוצה שהגוף שלו יהיה בריא ככל האפשר, חזק וכמובן שכל המערכות יפעלו בצורה תקינה. לשם כך חשוב מאד לאכול את כל מה שצריך ומומלץ על ידי אנשי מקצוע וכמובן להוסיף גם תוספות מיוחדות כמו צ'יה או מרכיבי מזון אחרים שידועים בערכים התזונתיים החיוביים והטובים שלהם. תמיד מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי לפני שמתחילים לצרוך מרכיב מזון חדש וכמובן לבחון היטב את המינון המתאים ביותר על פי המטרות והציפיות שיש.

רוצים להוסיף צ'יה למזון שלכם? תוכלו לקרוא מידע ולבצע הזמנה ישירה מאתר האינטרנט Berry Fairy והמשלוח יגיע במהירות עד אליכם.