מתכנן תחבורה

0
210
קרדיט CANVA

תכנונים שונים דורשים יכולות הנסה ותכנון אשר יאפשרו לא רק יכולת בנייה וזמן בנייה מהיר, אלא התחשבות במגוון עצום של מאפיינים שונים. וכאשר מדובר בבנייה הכוללת שימוש של כלי רכב שונים, שירותיו של מתכנן תחבורה הינם הרבה יותר מנחוצים, שכן תחום האחראיות של איש מקצוע זה נע בין הנגשת כניסה אל חניונים ועד אל הוצאת היתרי בנייה שונים. כל זאת חשוב לזכור כי בנייה הכוללת שימוש של תדיר של כלי רכב, דורשת אישורים שונים, אלטרנטיבות נסיעה ועוד מגוון הליכים בירוקרטים שונים. ובכדי לצלוח את כל אלו החל מרמת התכנון ועד אל ביצוע ברמה הכי גבוהה, מומלץ לפנות אל חברת אור מהנדסים ולהבטיח את שירותי תכנון תחבורה מעולים.

מתכנן תחבורה-כל השימושים

כיום תכנון נכון ואפקטיבי של חניון, כביש בין עירוני ואפילו מפרץ לתחנת אוטובוס דורשים התערבות של מתכנן תחבורה. ראשית על מנת לעמוד בתקנים הבינלאומיים, הדורשים התחשבות במגוון רחב של מאפיינים החל מאפיינים בטיחותיים ועד לטעמי נוחות וגישה. כל שכן בנייה של חניון לשם המחשה דורשת לא רק סידור נכון ושימושי בשטח המתחם, אלא גם הצעת חלופות חנייה במקרה של תפוסה מלאה או יכולות יציאה נוחות בין אם במקרה חירום ובין אם בשגרה.

בנוסף על איש מקצוע שכזה לקחת בחשבון עוד מגוון מאפיינים שאינם נמנים עם שימושים של הנהגים, כמו למשל אזורי גישה או מעקות בטיחות עבור מפרצים המשמשים אוטובוסים ומוניות. לצד התחשבות זו שיקולי הבנייה יתווספו שיקולי טופוגרפיה שונים כמו איכות הסביבה, אזור היישוב עצמו וכמובן יכולת הגישה אל אזורי הטבע שבסביבה ואל דרכי הגישה אל הישוב והשכונות השונות.

לנסיעה בטוחה ושלווה

מלבד כל אלו מתכנן תחבורה אמון גם על תכנון עתידי של תשתיות הכבישים והחניות, בין אם ביכולת לספק פתרונות לשעות העומס ובין אם בתחזיות השימוש וכמות כלי הרכב שיעשו שימוש עתידי בכביש או בחניון.
כך או כך חשוב לדעת כי תכנונים שכאלו מוכרחים להיעשות על ידי מהנדסים מנוסים ומוסמכים. לכן אחת ההמלצות היא לבחור בחברת אור מהנדסים המובילה בתחומה. צלצלו > 03-533-6777